Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Linie lotniczePlanując wczasy zwykle pasażerowie patrzą na jak najmniejsze koszty. Stąd korzystają z ofert first minut, szukają tanich połączeń, korzystają z tańszych biur podróży, wybierają hotele z opcją all inclusive a przede wszystkim chcą tanio ale szybko dotrzeć do celu. Samoloty od dłuższego czasu są równorzędnym środkiem komunikacji, podobnie jak transport lądowy. Dzięki ofercie różnych przewoźników tanie bilety lotnicze można zabukować z wyprzedzeniem w bardzo przystępnych cenach. Wiele nawet tradycyjnych linii lotniczych oferuje ciekawe zniżki, by zgromadzić jak największą ilość pasażerów.

Linie lotniczeSzczególną popularnością cieszą się tanie linie lotnicze, które według badań w ostatnim czasie mają coraz większe notowania. Tanie latanie tak zwane low cost to podróż w naprawdę niskich cenach. Tanie linie lotnicze obcinają koszty korzystając z prostych rozwiązań. Przede wszystkim rezygnują z lotnisk centralnych, wybierając te oddalone od centrum. Jednocześnie zapewniają pasażerom transport do głównego miasta, lub hotelu. Zwykle bukując bilet można wynająć auto lub po prostu skorzystać z firmowego autobusu, który również kursuje w bardzo przystępnych cenach. Do najpopularniejszych tanich linii należy Ryanair i WizzAir. Te linie słyną z niskich cen biletów lotniczych i częstych, korzystnych ofert. Ryanair zrezygnował nawet z wielu połączeń z niemieckimi miastami, gdy na niemieckich lotniskach wprowadzono podatek osiem euro. Tanie linie wciąż rozwijają skrzydła. Ostatnio Ryanair obchodził szóstą rocznicę swojego pobytu na lotnisku w Poznaniu. Jednocześnie zapowiedział nowe połączenia z tego miasta do Oslo, Barcelony i Rzymu.

Od lipca 2010 do czerwca 2011 tanie linie lotnicze zanotowały wzrost sprzedaży biletów o 10 procent. To oznacza, ze coraz chętniej korzystamy z usług niskobudżetowych przewoźników. Tanie linie przewiozły około 60 milionów więcej pasażerów. Tym samym dały zatrudnienie większej ilości osób, gdyż wraz z zapotrzebowaniem na samoloty zwiększa się również załoga. Ideę tanich przewoźników zapoczątkował Alfred Kahn. Początkowo wcielono w życie pomysły tylko u amerykańskich towarzystw, następnie przeniesiono je do Europy i Azji.

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , , , , , , ,

Wypowiedz się!