Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

MarsyliaMarsylia to przepiękne miasto położone na południu Francji. Jest o drugie co do wielkości miasto w państwie. Turyści poza Paryżem właśnie na Lazurowym wybrzeżu spędzają najchętniej swoje wczasy. Marsylia to przepiękne krajobrazy i panorama. Poza tym znajduje się tu mnóstwo zabytków. Do najpopularniejszych obiektów zalicza się kościół świętej Wiktorii, Katedra La Major, a także Katedra Notre Dame. W 2009 roku Marsylia została europejską stolicą kultury. Przede wszystkim jest tu mnóstwo Muzeów. Warto wybrać się do Muzeum Historii Marsylii. Dzięki zgromadzonym w nim dokumentom i przedmiotom można poznać dokładnie bogatą historię tego regionu. Marsylia uważana jest za wrota do Morza Śródziemnego. Bardzo ważną funkcję pełni tu port i jest także głównym obiektem turystycznym. Szczególnie ciekawy jest Stary port, który ma już około 2000 lat. Turyści zachwycają się kuchnią marsylską. Dogodny i ciepły klimat sprawia, że na południu Francji je się bardzo lekko i smacznie.

Wczasy w Marsylii oferują tanie linie lotnicze. Od wielu lat Ryanair i Wizz Air toczą ze sobą walkę na trasie wielu połączeń. Na zmianę wykradają sobie pasażerów, który z Gdańska lecą do Eindhoven, gdyż obydwie linie lotnicze oferują bilety w atrakcyjnych, niskich cenach. Teraz lot wzbogacono o dalsza trasę do Marsylii. Całość podróży to jedyne sto złotych.

Ryanair i Wizz Air zajmują drugie miejsce po naszych rodzimych liniach lotniczych. Wciąż tworzą nowe trasy i porty docelowe. Ryanair od wiosny zabierze nas na zwiedzanie Ukrainy, sprzedając tanie bilety lotnicze do Kijowa i Doniecka. Ryanair rusza także z tanimi biletami do Włoch. Oferuje w ofercie last minut tanie bilety lotnicze do Rzymu. Z Krakowa można polecieć na Sycylię, a z Wrocławia do Wenecji. Wizz Air z koeli otwiera nowe trasy do Norwegii. Między innymi hitem jest połączenie Katowic i Stavanger. Ryanair z łodzi i Katowic będzie także latał do Bristolu. Niskie ceny powoduje skorzystanie z prostych rozwiązań. Pzrede wszystkim oba przewoźnicy wybierają mniejsze porty lotnicze. Na stronach dodatkowo dostępna jest rezerwacja hoteli w obniżonych cenach.

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , , , , , , ,