Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

wizzairUppsala leży około 70 kilometrów od północy Sztokholmu. Najlepiej wybrać drogę powietrzną kupując bilety lotnicze do Sztokholmu, a następnie wybrać drogę kolejową. Sztokholm posiada dwa międzynarodowe porty lotnicze Arlanda i Skavasta. Ze Skavasty możemy skorzystać z różnych tanich linii lotniczych. W Uppsali możemy zobaczyć najstarszy uniwersytet w Skandynawii, który był założony w XV wieku. Na półwyspie znajdziemy także największa budowlę sakralną, czyli katedrę. W miejscu katedry niegdyś wznosiła się świątynia starych nordyckich bogów. W tym mieście znajdziemy także ślady nowoczesności. Budynek z 2007 roku, którego fasady przypominają popękany kryształ to również Dom Muzyki.

Bilety lotnicze do Szwecji – wizz air

Linia wizz air oferuje tanie loty do Szwecji. Z Gdańska i Poznania możemy polecieć do Sztokholmu. Natomiast z Gdańska, Katowic i Poznania możemy odwiedzić Malmo. Tanie linie lotnicze używają lotniska Skavasta. Wizz air oferuje mnóstwo tanich lotów z polskich portów lotniczych, a także całej Europy. Pasażer ma prawo wybrać spośród dwóch bagaży podręcznych mniejszych i większych. Mniejszy bagaż jest w cenie biletu lotniczego, natomiast za większy trzeba dodatkowo dopłacić. Poza tym wizz air wyróżnia się możliwością zabrania aż 32 kilogramy bagażu rejestrowanego, podczas gdy w innych liniach mamy prawo zabrać 20 kilogramów.

wizzairWizz air – rozwój w Polsce

Linia lotnicza wizz air należy do najczęściej wykorzystywanych linii w Europie i Polsce. Przede wszystkim w naszym kraju ogromną furorę zrobił na lotnisku w Katowicach. Później wizz air chciał rozpocząć większą działalność z lotniska w Modlinie, jednak port lotniczy zbyt wcześnie zaczął oferować połączenia i miał duże problemy związane ze zmiennością pogody. Dlatego węgierski przewoźnik postanowił przenieść samoloty z Modlina na Okęcie. Obecnie jest jedyną tanią linią lotniczą, która oferuje połączenia z największego lotniska w kraju. Oprócz tego możemy znaleźć wiele ciekawych połączeń i tanich lotów także z innych lotnisk regionalnych. Między innymi z Gdańska. Wizz air oferuje bardzo wiele biletów lotniczych do Budapesztu, gdyż tam znajduje się baza przewoźnika. Jednak możemy znaleźć także wiele nowych połączeń między innymi linia otworzyła się na Skandynawię. Tanio znajdziemy bilety lotnicze do Oslo czy Bergen.

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , ,

Wypowiedz się!