Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

DominikanaDominikana to urocza wyspa położona na Morzu Karaibskim. Jest to największa wyspa w tym regionie. Turystów zachęcają przede wszystkim plaże z białym piaskiem, a także bezkresne morze, które pozwala uprawiać przeróżne sporty wodne. Na południu najbardziej znaną plażą jest Los Patos. Oprócz plaży i morza można tutaj wybrać się do parku Narodowego, w którym zobaczymy wiele oryginalnych gatunków jak orchidee, paprocie czy hibiskus. Stolica wyspy jest Santo Domingo, tutaj można podziwiać zabytki kolonialne. Szczególnie popularna jest tutaj brama miasta, klasztor Dominikanów a także katedra łącząca w sobie aż trzy style. Turyści spędzający tu wczasy zachwycają się także kuchnią Dominikańską, która również jest synteza różnych kultur. Odnajdziemy tu potrawy z Hiszpanii i Afryki. W barach można znaleźć tu regionalne potrawy jednak w restauracjach i hotelach przeważa kuchnia europejska z akcentami egzotyki. Przede wszystkim warto posmakować brazylijskiej kawy, specjalnych trunków a także owoców morza. Warto zafundować sobie także wczasy w styczniu bądź lutym, gdyż wtedy trwają karnawałowe parady. Dominikana wciąż zostaje pod wpływami Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii. Wszędzie można kupić drewniane posągi co ma przypominać o korzeniach afrykańskich. Turyści często przywożą z Dominikany ręcznie robione cygara. Mieszkańcy Dominikany są bardzo weseli i nastawieni na zabawę. Na całej wyspie słychać muzykę a także taneczne rytmy. Dużą atrakcją dla Europejczyków są obecne na wyspie flamingi, pelikany i krokodyle.

Wymarzone wczasy już niebawem będą w zasięgu naszej ręki. Bilety lotnicze na Dominikanę oferują linie Air France i KLM. Air France lata z portu lotniczego w Paryżu, KLM z Amsterdamu. Podróż trwa około 12 godzin. Z Polski również istnieje możliwość lotu do tego pięknego miejsca przelotami czarterowymi. Bukując bilety lotnicze warto od razu dokonać rezerwacji hoteli, nawet te trzy gwiazdkowe prezentują bardzo wysoki standard.

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , , , , ,