Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Wybierając się na zasłużone wakacje trzeba podjąć decyzję w wielu istotnych kwestiach. Trzeba wybrać idealną datę wakacji, miejsce, w którym będziemy wypoczywać, linie lotnicze i idealne lokum, które spełni nasze oczekiwania. Dla poczatkujących podróżujących, lub osób, które nie przepadają za wyszukiwaniem odpowiednich rozwiązań, ilość opcji wyboru może przyprawić o ból głowy i wakacje marzeń mogą stać się iście karkołomnym zadaniem. Jeśli uda się nam przebrnąć przez wszystkie formalności, zostaje wybrać najlepsze dodatkowe usługi, mające polepszyć nasze samopoczucie i standard wypoczynku.

All Inclusive

Na czym polega wycieczka All Inclusive

Jednym z najczęściej wybieraną opcją przez wczasowiczów jest opcja all inclusive. Jakże często słyszymy od znajomych, że byli na wakacjach all inclusive. Ale co tak naprawdę oznacza? All inclusive oznacza dosłownie: wszystko w cenie. To hotelowy system usług, który oznacza, że w cenie wycieczki mieści się pełne wyżywienie wraz z napojami, za które wczasowicz nie musi płacić podczas całego pobytu w hotelu.

Zalety oferty All Inclusive

Turyści przybyli do wakacyjnego kurortu w ramach wakacji all inclusive już na miejscu otrzymują opaski z takim napisem, by móc łatwo ich zidentyfikować. W większości hotelach all inclusive występuje w postaci szwedzkiego stołu, open baru z wybranymi alkoholami. Jeśli hotel posiada prywatną plaże i bary na tej plaży, opcja, ,wszystko w cenie’’ również będzie tam obowiązywać. Co ciekawe zakup usługi obejmuje również dostęp turystów do bezpłatnych animacji oferowanych na terenie obiektu hotelowego. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ klienci nie muszą martwić się o wyżywienie, czy napoje bez zupełnych ograniczeń, co do ilości ich spożycia. Im większy standard hotelu tym większy wybór potraw i przysmaków na wszystkie posiłki.

Największą zaletą all inclusive jest możliwość spróbowania regionalnej kuchni i tradycyjnych potraw kraju, w którym wypoczywamy, oczywiście hotel stara się dogodzić każdemu klientowi i oprócz miejscowych przysmaków, na stole znajdziemy m.in. kuchnie europejską. Menu dobierane jest na tyle starannie, by wczasowicz nawet z najbardziej odległego kraju z odmienną kulturą i kupkami smakowymi znalazł coś dla siebie na stole.

Na co warto zawrócić uwagę

Warto pamiętać o tym, że każdy z hoteli indywidualnie wybiera reguły all inclusive, trzeba dowiedzieć się w jakich godzinach podawane są posiłki, zwykle usługa zapewnia posiłki 3 razy dziennie: śniadania, obiady i kolacje. Miedzy posiłkami o brzuchy wczasowiczów dbają hotelowe bary serwujące kawę, herbatę, zimne napoje i alkohole, ale także słodycze i szybkie dania w postaci fast foodów. Przed wyborem all inclusive trzeba dokładnie dowiedzieć się, jakie alkohole obejmują ofertę, gdzie, w jakich godzinach zostają wydawane. Niestety kwestia alkoholi bardzo często jest powodem nieporozumień, gdyż wczasowicze nie czytają dokładnie regulaminu i będąc na wymarzonych wakacjach są rozczarowani ograniczoną ilością ulubionego trunku.

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , ,

Wypowiedz się!