Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

tenerifaOdrobinę lata możemy mieć także jesienią. Wystarczy Polskę zamienić na Hiszpanię, a dokładnie Teneryfę, wyspę pochodzenia wulkanicznego położoną na Oceanie Atlantyckim. Hiszpańska wyspa z lawy oferuje urwiste skały i wulkaniczne krajobrazy, które przeplatają się z barwnym kwiatowym ogrodami. To właśnie ta różnorodność tak zachwyca turystów z Europy i nie tylko.

Wyspa oczarowuje wspaniałą bujną przyrodą, wiele osób przyrównuje ją do tropikalnego ogrodu, w którym ludzie pobudowali miasta i wioski. Taka roślinność jest owocem żyznej wulkanicznej gleby, słońca i deszczu, najbardziej malownicze są palmy, a wszędzie pełno jest egzotycznych kwiatów: opuncji, hibiskusów i eukaliptusów. W tych barwnych ogrodach skrywają się zabytkowe domy z balkonami i werandami. Wielki wulkan Teide widoczny jest z każdego miejsca na wyspie, czasem tylko ukrywa się w chmurach. Wulkan położony jest na terenie Parku Narodowego Teide. Na szczyt można wjechać kolejką linową Teleferico del Teide i oglądać z niej tereny pokryte wystającymi wulkanicznymi skałami. Na wysokości 3500 m n.p.m. robi się zimno i można spotkać śnieg. W ten sposób w ciągu dwóch godzin z tropików przenosimy się do krainy śniegu. Kolejki na szczyt prowadzą z różnych stron, dlatego w drogę powrotną można np. zjechać drugim zboczem do miejscowości Icode de los Vinos, gdzie atrakacją jest 800 letnie drzewo rosnące w ogrodzie kościoła św. Marka. Ogromne drzewo ma 17 metrów wysokości i 6 metrów średnicy. Koniecznie trzeba też odwiedzić małą, ale oferująca wielkie atrakcje, miejscowość Los Gigantes. Chodzi o położone w zachodniej części wyspy 600-metrowe klify, wyglądają jak góry wyrastające z wody.

Wiele atrakcji dla turystów oferuje również stolica wyspa, czyli Santa Cruz. Pełno tam wspaniałych secesyjnych i modernistycznych kamienic oraz biurowców. Centralnym punktem jest Plaza de Espana z ogromną fontanną pośrodku. Tutaj początek bierze Calle Castillo, czyli ekskluzywny deptak handlowy ze sklepami najlepszych światowych marek. Współczesnym symbolem miasta jest sala koncertowa Auditorio de Teneryfe, wybudowana na nadbrzeżu obok starego, kamiennego fortu. Pełno tu także nowoczesnych drogich hoteli, w których zabawa trwa do białego rana.

Z Teneryfy można również popłynąć na Gomerę, rejs zajmuje niecałą godzinę, a dostarcza niezwykłych widoków. Jak na dłoni prezentuje nam się wtedy wulkan Teide. Gomera słynie z Parku Narodowego Garajonay i porastającego go lasu laurowego, który wydziela niesamowity aromat. Jako pamiątkę z tej wyspy można zakupić sobie miód palmowy, z którego słynie tutejsza ludność.

Posezonowe wycieczki w ofercie all inclusive na Wyspy Kanaryjskie dostępne są w ofertach last minute w cenie od 1900 zł za tydzień. Oferta dotyczy dwóch posiłków dziennie i oczywiście przelotu dla jednej osoby. Czartery organizowane są przez biura podróży. Warto zapamiętać, że na wyspie komunikacja oparta jest o transport autobusowy, ewentualnie można wynająć sobie samochodów.

tenerifa

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , , ,

Wypowiedz się!