Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

SzwajcariaZwykło się mówić, że obszar Jeziora Genewskiego to cały kraj w miniaturze. Tutaj przybywają tłumy turystów o każdej porze roku. To co uderza to znaczne zróżnicowanie krajobrazu. Spotkamy tutaj bezkresne wody, pagórki Jury, a także pokryte śniegiem szczyty Alp.

Jezioro zlokalizowane jest na skrzyżowaniu głównych szlaków naszego kontynentu. Historia wielokrotnie zmieniała nazwy tego jeziora. Obecnie z francuskiego mówi się Lac Leman, natomiast z niemieckiego Genfersee. W okresie średniowiecznym popularną była nazwa Jezioro Lozańskie-riwiera szwajcarska

Jezioro Genewskie to największy na naszym kontynencie zbiornik wody pitnej dzielony między Francję i Szwajcarię. W Winnicach znajdują się bogate zbiory win, z których słynie Szwajcaria na cały świat. Uprawa winorośli jest tutaj dość burzliwa, gdyż sprzyja temu łagodny, śródziemnomorski klimat.

Na zachód od Jeziora zlokalizowane jest jedno z najsłynniejszych miast Szwajcarii – Genewa. Genewa zwana jest miastem pokoju. Jest siedzibą wielu organizacji oznaczeniu międzynarodowym. Genewa uznana jest także za jedno z najbardziej kosmopolityczne miasto. W mieście można liczyć na bogatą ofertę kulturalną a także liczną bazę hoteli i urozmaicone zaplecze restauracyjne. Dobre umiejscowienie czyni Genewę świetnym punktem wycieczek w najwyższe szczyty Alp. W samej Genewie czeka nas także bogata oferta kulturalna liczne teatry, opery i muzea. Do najsłynniejszych należy Muzeum zegarów, a także słynny zegar kwiatowy znajdujący się w centrum miasta zbudowany z sześciu tysięcy kwiatów.

Na północy od Jeziora znajduje się Lozanna, która jest równą konkurentką Genewy. Lozanna inaczej zwana jest Szwajcarskim San Francisko. Lozanna to miasto licznych festiwali i koncertów. Praktycznie przez całe lata miasto nie zasypia.

Obszar Jeziora Genewskiego jest jednym z najpopularniejszych obszarów Szwajcarii.

Szwajcaria

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , , , , , , ,

Wypowiedz się!