Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

spainKażdy kraj posiada swoje symbole, które znajdują się tylko w nim, i które nadają mu indywidualny charakter. Tak też jest z Hiszpanią położoną na Półwyspie Iberyjskim, przedstawiamy osiem najważniejszych miast, miejsc i rzeczy idealnie opisujących ten gorący i klimatyczny region.

Po pierwsze Madryt, czyli stolica kraju i zarazem największe miasto. Dzieli się na Stary Madryt i Madryt Burboński. To tutaj znajdziemy jedno z najważniejszych światowych muzeów: Prado oraz inne zabytki takie jak Pałac Królewski czy serce miasta Puerto del Sol. W stolicy swoją siedzibę mają hiszpańskie tanie linie lotnicze Iberia. Linia powstała w 1927 roku, posiada rozbudowaną i ciekawą siatkę połączeń lotniczych w kraju, ale przewoźnik obsługuje także loty na wszystkie kontynenty za wyjątkiem Australii. Główny port lotniczy Iberii również znajduje się w Madrycie. Sportowym symbolem miasta jest najlepszy w Europie klub piłkarski Real Madryt, w którym grają największe gwiazdy futbolu.

Co ciekawe do tej pory w Hiszpanii rządzi król: Jan Karol I Burbon hiszp. Juan Carlos Alfonso Víctor María de Borbón y Borbón-Dos Sicilias.

Do ważniejszych hiszpańskich miast należy Barcelona. Położona jest nad Morzem Śródziemnym, należy do wspólnoty Katalonii. W 1992 roku była nawet gospodarzem letnich Igrzysk Olimpijskich. Niezaprzeczalny symbol Hiszpanii, bardzo powszechnie znana turystom często mylona ze stolicą kraju. Kibicom oczywiście dobrze znany jest klub FC Barcelona, w którym grać chcą wszyscy piłkarze. A skoro już mowa o sporcie, to oczywiście piłka nożna jest zdecydowanie narodową hiszpańską dyscypliną. W 2010 roku Hiszpania zdobyła Mistrzostwo Świata, wielokrotnie stawała tez na podium, jako Mistrz Europy.

Symbolem Hiszpanii z pewnością jest Corrida-czyli rytuał walki z bykiem, widowisko kojarzone wyłącznie z Hiszpanią. Spór o corridę toczony jest już od wielu lat, wielu przeciwników mówi o bezlitosnym torturowaniu zwierząt, entuzjaści wydarzenie określają mianem sztuki. Matador to w ich widzeniu artysta.

Wśród symboli kraju warto wymienić jeszcze Andaluzję- to jedna z największych wspólnot autonomicznych w Hiszpanii. Stolicą Andaluzji jest Sewilla i to właśnie to miejsce uważa się za ojczyznę słynnego tańca flamenco. Wśród 20-30 latków z Europy ogromną popularnością cieszy się Ibiza – trzecia co do wielkości wyspa hiszpańskiego archipelagu Baleary. Na Ibizie rocznie turyści zostawiają kilka milionów Euro, wydane na zabawę i drinki.

Oczywiście w Hiszpanii nie brakuje słońca. W Europie Hiszpania uchodzi za najbardziej suche i upalne państwo. Kraj przyciąga zatem spragnionych słońca urlopowiczów, nic dziwnego mogą oni wypoczywać na jednej z plaż, w Hiszpanii jest ich ponad 8 tysięcy kilometrów, wszystkie szerokie, czyste i ciepłe. Zabawa trwa na nich do białego rana, podobnie jest w nadmorskich miasteczkach, które nigdy nie zasypiają.

Bilety lotnicze do Hiszpanii kupisz tu: esky.pl/bilety-lotnicze/hiszpania

spain

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , , , , , ,

Wypowiedz się!