Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Wielka Brytania to kraj bardzo chętnie odwiedzany przez Polaków. Jej stolica, Londyn to największe miasto w Unii Europejskiej i jednocześnie jedno z najważniejszych na świecie centrów kulturowych, biznesowych i finansowych. Nic zatem dziwnego, że przez praktycznie cały rok przeżywa napływ turystów. Londyn jest perfekcyjnie na to przygotowany. Może się poszczycić największym lotniskiem w Europie oraz najbardziej rozbudowaną na świecie linią metra. Ze względu na ogromną liczbę przyjezdnych hotele w Londynie rzadko stoją puste.

Na jakie atrakcje mogą liczyć przyjezdni w Londynie?

Jest w czym wybierać. W mieście znajduje się ponad 200 muzeów, w tym najsłynniejsze British Museum. Obowiązkowym punktem na mapie z pewnością jest Opactwo i Katedra Westminsterska ze słynnym Big Benem nad brzegiem Tamizy. Nie można zapomnieć również o Pałacu Buckingham. Oprócz zabytków jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Londynie jest kultowy Hyde Park chętnie odwiedzany przez nie tylko turystów, ale i mieszkańców. Natomiast niekwestionowanym symbolem Londynu oprócz oczywiście samej królowej jest jeden z najpiękniejszych mostów zwodzonych, Tower Bridge.

Bogata oferta noclegowa

W Londynie mają miejsce najważniejsze wydarzenia kulturowe i biznesowe na świecie. W związku ze stałą, dużą liczbę przyjezdnych miasto musi zapewnić im szereg atrakcji, ale i wygód. Hotele w Londynie są przygotowane nawet na największe imprezy jak np. Igrzyska Olimpijskie. Posiadają bogatą ofertę zarówno dla biznesmenów z całego świata, jak i zwykłych turystów. Nad samym brzegiem Tamizy znajduje się jeden z najstarszych, Savoy Hotel. W tym 5-gwiazdkowym pochodzącym z końcówki XIX wieku hotelu jest prawie 300 pokojów i apartamentów w cenie od 2000 zł za najtańszy z nich. W pobliżu Hyde Parku natomiast znajduje się dużo skromniejszy, ale cieszący się dobra opinią 3-gwiazdkowy Royal Hyde Park Hotel. Tu za pokój dwuosobowy należy zapłacić około 650 zł. Hotele w Londynie posiadają również bardzo dużą ofertę dla turystów szukających tanich noclegów. W licznych hostelach, takich jak Hostel 639 mieszczący się niecałe 10 kilometrów od ścisłego centrum za standardowy pokój trzeba zapłacić około 100 zł. Posiada on jednak bardzo ciekawą ofertę dla rodzin z dziećmi, co sprawia, że wynajęcie bardzo dużych pokoi jest niezwykle korzystne.

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Wypowiedz się!