Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

OkęcieCoraz częściej rodzice decydują się zabrać w podróż nawet kilkumiesięczne dzieci, być może dlatego, że takie maleństwo podróżuje za darmo większości liniami lotniczymi. Wybierając się na wycieczkę, czy do rodziny za granicę z dzieckiem trzeba pamiętać o wielu rzeczach, dlatego co raz więcej miejsc publicznych jak lotniska, hotele, czy inne obiekty wychodzą rodzicom naprzeciw i starają się dostosować także do potrzeb swoich najmłodszych klientów.

Wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi znajdziemy również w warszawskim porcie lotniczym Okęcie. Na lotnisk znajduje się aż 10 pokoi do opieki nad dzieckiem, wyposażone są one w umywalkę, przewijak oraz wygodne krzesło do karmienia maluszka. Cały hol główny, gdzie odbywa się odprawa biletowa jest doskonale oznakowany, dlatego dotarcie do tych pokoi zajmuje kilka sekund. Dzięki specjalnym pomieszczeniom, matki mogą w odosobnieniu nakarmić dziecko piersią, czy zmienić mu pieluszkę, a nie jak jeszcze nie dawno na oczach innych pasażerów.

Czasem na podróży z dzieckiem można skorzystać, bowiem to właśnie rodzice z pociechami traktowane są priorytetowo podczas kontroli bezpieczeństwa, jak wiadomo trudno znaleźć cierpliwe, spokojne i grzecznie czekające dziecko, dlatego aby nie zakłócać odprawy innych mają oni pierwszeństwo. Kolejnym udogodnieniem jest zwiększenie limitów bagażowych przypadających na dziecko. Na pokład można zabrać mleko dla dziecka, soczki dla alergików, oraz inne dziecięce napoje w ilości większej niż jak w przypadku dorosłych 100 mililitrów. Funkcjonariusz dokonujący kontroli może jednak poprosić rodzica by ten otworzył i skosztował zawartość butelki, ma to chronić przed wnoszeniem na pokład np. płynnych substancji wybuchowych.

Port lotniczy w Warszawie pomyślał również o czasie oczekiwania na samolot, aby dzieci się nie nudziły przygotowano dla nich dwa place zabaw, obiekty o chwytliwej nazwie „Placyki Fryderyki” zlokalizowane są w strefie odlotów, ona są wyposażone w bezpieczne sprzęty oraz zabawki, pluszaki, klocki oraz inne. Dodatkowo zamontowano ekran telewizyjny, gdzie cały czas można oglądać najlepsze bajki Disneya. Dla dzieciaków przygotowano również specjalne wózki z symbolem słonicy Fryderyki, od imienia której pochodzi nazwa placów obu zabaw.

Okęcie

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , ,