Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

okęciePort lotniczy Warszawa-Okęcie im. Fryderyka Chopina był głównym sponsorem uroczystości związanych z 204 rocznicą urodzin znanego polskiego kompozytora. Imprezy, która przede wszystkim dotyczyła patrona największego portu lotniczego w naszym kraju. Z tej okazji na Krakowskim Przedmieściu zostało rozegranych aż 70 koncertów na trzech specjalnie przystosowanych scenach. Warto było również odwiedzić Żelazową Wolę, gdzie stworzona została wystawa dotycząca życia i twórczości Chopina oraz do muzeum w Tamce. Wszystkie atrakcje dostępne były po miedzy 22 lutego a 1 marca. Przez osiem dni imprezy, oprócz muzyki klasycznej usłyszeć można było również jazz czy alternatywę. Festiwal przygotował również atrakcje dla najmłodszych uczestników jak choćby koncerty rodzinne, czy przeróżne gry i zabawy. Na ulicy Brackiej 25 czyli w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich zorganizowano zajęcia plastyczne dla dzieci a także właśnie w owym miejscu stanęła wspomniana Scena Rodzinna na której rodziny z dziećmi wspólnie mogły koncertować i miło spędzić ten szczególny czas. Dwie pozostałe sceny pojawiły się w Centralnej Bibliotece Rolniczej i w Skwerze. Dodatkowo w Muzeum Narodowym oraz okolicznych domach kultury również także odbywały się liczne imprezy dlatego niezdecydowani na pewno mieli nie lada problem z wyborem atrakcji w danym dniu i o danej godzinie.

Najbardziej oczekiwany był jednak koncert inauguracyjny, specjalnie ważny dla portu lotniczego w Warszawie gdyż był on zadedykowany temu lotnisku z okazji celebrowania jego 80-lecia. Odbył się on 22 lutego o godzinie 19 przy ulicy Krakowskie Przedmieście 66, na głównej scenie która nosi nazwę Scena Chopina. Wstęp na każdy z koncertów oczywiście był całkowicie bezpłatny, więc z wejściówką za darmo mogliśmy posłuchać bardzo dobrej muzyki. Coroczna impreza jak zwykle była fascynująca i z pewnością na te kilka dni zamieniła Warszawę w prawdziwe miasto muzyki. W stolicy oprócz muzycznych występów nie zabrakło również wydarzeń teatralnych czy tanecznych.

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , ,

Wypowiedz się!