Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

BaliceW związku z tym, że na rynku podniebnym pojawiają się coraz to nowe linie lotnicze a te, które cieszą się długą tradycją wciąż zwiększają swoją siatkę połączeń. Dlatego rozwojowi i modernizacji muszą ulec także porty lotnicze.

Lotnisko na Balicach jest równorzędnym konkurentem dla największego w Polsce portu lotniczego Okęcie. Obecnie władze na lotnisku w Krakowie podały informację iż wydano zgodę na znaczne powiększenie lotniska. Zmiany maja obejmować budowę i przebudowę terminala. Po remoncie terminal ma obejmować około 55 tysięcy metrów. Dzięki zmianom lotnisko na Balicach będzie mogło odprawiać około ośmiu milionów pasażerów. Planuje się także tutaj wybudować hotel a także przebudowa sprawi, że łatwiej się nam będzie dostać do parkingu. Cała inwestycja będzie warta aż 400 milionów złotych. Lotnisko może w dużej mierze liczyć na dofinansowanie z Unii. Sama budowa terminala ma zostać zakończona do 2014 roku, następnie będzie kontynuowany remont. Obecny terminal również zostanie wyremontowany i połączony z nowym obiektem.

Nie tylko w porcie lotniczym Balice szykują się zmiany. Nowego terminala w końcu doczekał się także port lotniczy w Jesionce. W Rzeszowie jest o wiele mniejsze lotnisko. Remont ma jednak zostać zakończony jeszcze przed imprezą euro 2012. Nowy budynek ma zastąpić, dotychczasowy mniejszy terminal.

Oprócz tego także lotnisko we Wrocławiu nie pozostaje w tyle. Nowy termin będzie czynny już niedługo. Nowością mają być specjalne siedzenia. Będą one przeznaczone dla pasażerów czekających na lot. Nowe siedzenia są bardzo zmodernizowane, a podobne znajdują się także na lotniskach w Szwajcarii i Francji.

Planuje się ustawienie aż 700 siedzeń. Wszystkie będą wyposażone w gniazdka, aby pasażerowie mogli podłączyć komórkę lub komputer. Krzesła będą bardzo wygodne i komfortowe ze skórzanymi obiciami. Obecnie lotnisko jest ocieplana. Prace są w stopniu zaawansowanym i finał już dobiega końca. Nowy terminal w ciągu roku będzie obsługiwał ponad trzy miliony pasażerów.

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , , , , ,