Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Sankt PetersburgRyanair otwiera nową trasę, stawiając na podbój Rosji. Z portu lotniczego w Dublinie możemy polecieć do Sankt Petersburga. Pierwsze połączenie odbędzie się 1 kwietnia. To nie jedyny przewoźnik, który zawita na rosyjskim niebie. Wizz air otworzył połączenie z portu lotniczego do Moskwy, a także do stolicy rosyjskiej poleci linia easy jet z Londynu i Manchesteru.

Wczasy w Sankt Petersburgu

Sankt Petersburg jest bardzo niespotykanym i oryginalnym miastem. Miasto jest przepełnione zabytkami, a także funkcjonuje jako druga stolica w kraju. Już na samym wstępie możemy podziwiać kamienice rodem z baroku. Całe miasto przecinają kanały, dlatego Sankt Petersburg często porównywany jest do Wenecji. Bardzo ważnym punktem jest także Pałacowe Wybrzeże. Petersburg nazwany jest arsenałem sztuki. Miasto nazwane jest najbardziej europejskim ze wszystkich miast w Rosji, a według rankingu Unesco zajmuje ósme miejsce pod względem atrakcyjności, według wszystkich krajów na świecie. Dlatego Ryanair uderzył w bardzo dobry kierunek. Rosja wciąż nie jest zbyt odkrytym krajem. Turyści wciąż bardziej wybierają wczasy na zachodzie. Nowe połączenia najbardziej znanej z linii lotniczych, z pewnością zmieni to nastawienie.

Ryanair - nowe kierunki, nowe możliwości

Nowa oferta Ryanaira jeszcze bardziej wzmocni jego pozycję. Przewoźnik zawarł umowę dwustronną, że połączenia muszą odbywać się z portu lotniczego w Dublinie. Warto przypomnieć, że jest to główna baza irlandzkiego przewoźnika. Ryanair jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli taniego latania. Bardzo szybko zdobył sławę przez naprawdę niskie ceny za bilety lotnicze. Stał się dość dużym zagrożeniem dla regularnych linii lotniczych. Między innymi polski Lot miał spore problemy finansowe przez ekspansję Ryanaira. Irlandzka linia oferuje tanie loty do wielu europejskich miast, ale także promuje mało odkryte kierunki jak Czarnogóra czy Ukraina. Sankt Petersburg jest nowością w Ryanair, ale nie nowością wśród innych linii lotniczych. Miasto znalazło się na liście edycji Szalonej środy w bardzo okazyjnych i promocyjnych cenach.

Rezerwacja biletów Ryanair na eSKY.pl

Ciekawe miejsca w Sankt Petersburgu Google.pl

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , , , , , , ,

Wypowiedz się!