Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

HildesheimCo roku stajemy przed tym samym problemem gdzie i jak spędzić wczasy, na które czekamy cały rok? Oczywiście patrzymy na ceny biletów lotniczych a także koszt hoteli. Najczęściej wybieramy znane desygnacje, a także europejskie stolice. Jednak można znaleźć także mniej znane, lecz również urokliwe kurorty.

Hildesheim

Miejsce o ciekawej historii i inspirującej kulturze. Nieskażona przyroda, czyste jeziora i lasy a także niezwykła panorama sprawi, że nawet najbardziej wymagający turyści odnajdą tu spokój i relaks. Oprócz przepięknej przyrody jest tu także do zwiedzania sporo zabytków. Może to być katedra świętego Michała a także Mariedom. Kościół świętego Michała to świetny przykład sztuki ottońskiej i należy do wybitnych wczesno romańskich budynków. W krużgankach tej katedry możemy podziwiać tysiącletni krzew dzikiej róży. Sam rynek miasta z Domem Urzędowym Bractwa Rzeźników został okrzyknięty najpiękniejszym rynkiem świata. Miasto posiada także miejsca aktywnego wypoczynku, gdyż możemy skorzystać aż z dwóch relaksacyjnych basenów. Oczywiście na turystów czekają także rejsy łódkami po czystych jeziorach.

Samo przepiękne miasto powstało na samym początku naszej ery. Wielokrotnie było bombardowane, gdyż historia nie oszczędzała tego miasta. Jednak nowe jego oblicze jest jeszcze piękniejsze niż niegdyś. W hotelach i restauracjach możemy liczyć na zjedzenie regionalnego jedzenia. Miasto ma swój specjalny klimat, dlatego można znaleźć tutaj także zwyczajne, stare gospody. Dla fanów muzeów zaprasza się do Muzeum Sztuki Egipskiej. Oprócz arcydzieł z Peru i Egiptu znajdziemy tutaj także dzieła sztuki współczesnej. W dawnym średniowieczu Hildesheim był bardzo znanym miastem, którzy rządziły władze kościelne. Z tamtego okresu zostały znane zabytki, między innymi Drzwi Bernwarda. Na tych znanych drzwiach wzorowano się podczas tworzenia drzwi Gnieździskach.

Do tego uroczego miasta polecimy liniami lotniczymi z przesiadką w Berlinie. W drodze do niemieckiej stolicy warto skorzystać z niskobudżetowego przewoźnika, aby zaoszczędzić i skorzystać z opcji tanich lotów. Następnie z Berlina można polecieć do Hanoweru. Niemcy mają bardzo dobrze rozwiniętą siec dróg i autostrad, dlatego podróż do Dolnej Saksonii z pewnością odbędzie się bez problemów.

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , ,

Wypowiedz się!