Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

loty w kosmosHolenderskie Królewskie Linie Lotnicze, a w skrócie KLM zapowiedziały, że w roku 2014 zabierać będą swoich klientów na loty suborbitalne. Co tak naprawdę wiemy o tym przewoźniku, otóż są to jedne z najbardziej znanych europejskich linii lotniczych, a już na pewno są najstarsze, ponieważ powstały ponad 90 lat temu a dokładnie 7 października 1919 roku. Pierwsze samoloty linii lotniczych KLM wystartowały pół roku później – 17 maja 1920 roku z Londynu do Amsterdamu i do dziś działają nieprzerwalnie. Bazę dla swoich maszyn przewoźnika posiada na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Od 2004 roku holenderskie linie wchodzą w skład holdingu Air France – KLM Group i współpracują z amerykańskimi liniami lotniczymi Northwest Airlines. Linie lotnicze KLM oferują swoim pasażerom bezpłatne programy m.in. do nauki języków obcych, książek mówionych, program informacji o locie w formie audiowizualnej prezentacji oraz program biznesowy, którego tematyka dotyczy świata globalnego biznesu. Latając z tym przewoźnikiem bierzemy udział w programie Flying Blue Miles. Daje on nam możliwość otrzymania od KLM nagrody. Jedynym warunkiem jest zdobycie określonej ilości mil, a więc do dzieła. Co ciekawe już w 2014 roku wszyscy uczestnicy programu lojalnościowego Flying Blue, holenderskich linii lotniczych KLM, będą mogli kupić bilet na lot suborbitalny. Przyszli kosmiczni turyści wzniosą się na wysokość około 100 km. Jak twierdzą astronomii ta wysokość pozwoli zobaczyć czarną przestrzeń kosmiczną pełną gwiazd. Dodatkową atrakcja dla podróżnych będzie możliwość kilkuminutowej podróży w stanie nieważkości.

Holenderskie linie lotnicze KLM lot na orbitę oferują wspólnie ze Space Experience Curacao (SXC) i amerykańskim XCOR. Promocyjne loty kosmiczne odbywały będą się suborbitalnym statkiem, który jest najmłodszym dzieckiem XCOR, swoją główną bazę firma posiada na pustyni Mojave.

Aby zostać uczestnikiem Flying Blue wystarczy skorzystać z usług linii Air France i KLM. W Polsce liczba uczestników tego programu lojalnościowego sięga ok. 19 tys. Co najważniejsze bilet na lot suborbitalny w promocyjnej ofercie linii lotniczych KLM będzie kosztował około 98 tys. Dolarów, a więc wcale nie mało.

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , ,

Wypowiedz się!