Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Sezon zimowy w Polsce trwa do połowy marca, za granicą jeszcze dłużej, wiele rodzin z dziećmi decyduje się na wyjazd w góry na narty lub snowboard, dla jednych będzie to kolejna wyprawa, dla innych pierwsze kroki na dwóch długich deskach, w obu przypadkach warto pomyśleć o bezpieczeństwa i zainwestować w nie kilkadziesiąt złotych. W razie problemów, a te zawsze spadają znienacka, jesteśmy chronieni ubezpieczeniem podróżnym.

ubezpieczenie podróżne

Po pierwsze: zakres terytorialny

Planując w czasie ferii zimowych wyjazdu na narty czy do Polski czy za granicę warto wykupić ubezpieczenie podróżne. I tu należy sobie postawić pytanie: Jakie? Na początku powinniśmy sprawdzić tzw. zakres terytorialny. Dobre ubezpieczenie powinno działać już od momentu naszego wyjścia z domu aż do powrotu, bez względu na to, czy podróż odbywa się na terenie Polski czy za granicą. Przed podpisaniem umowy sprawdźmy obszar terytorialny, na którym obowiązuje nasze ubezpieczenie oraz moment początku odpowiedzialności.

Po drugie: zakres ubezpieczenia

Upewnijmy się, ze jest ono adekwatne do formy i charakteru naszego wyjazdu. Dla narciarzy i snowboardzistów odpowiednie będzie takie ubezpieczenie podróżne, które zapewnia w przypadku kontuzji na stoku organizację i pokrycie kosztów transportu, pobytu i leczenia w szpitalu, wizyty lekarskiej oraz badania na przykład RTG. Zwróćmy też uwagę, czy zakres ubezpieczenia obejmuje nasz styl – jazdę rekreacyjną, wysokiego ryzyka lub sportu uprawianego wyczynowo. Warto również sprawdzić czy ochroną objętą zostanie nasz sprzęt narciarski, na stokach może dojść do jego uszkodzenia lub kradzieży, a jak wiadomo, narty, deska snowboardowa, gogle czy chociażby rękawice narciarskie nie są tanie.

Po trzecie: jeśli jedziemy z dziećmi warto wykupić usługę assistance

Zapewni ona opiekę nad najmłodszymi w momencie, kiedy ulegniemy wypadkowi, a nawet transport do domu. Ponadto, jeśli dzieci też będą jeździły na nartach, warto rozważyć zakup ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, bo nasze pociechy podczas uprawiania zimowych sportów mogą nieopatrznie zniszczyć czyjąś własność, lub spowodować czyjś uszczerbek na zdrowiu. Wtedy to ubezpieczenie pokryje koszty zniszczonej rzeczy lub leczenie danej osoby, która z naszej winy ulegnie wypadkowi.

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , , , ,

Wypowiedz się!