Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36


Hiszpania
to jedno z najczęstszych miejsc wybieranych przez europejskich turystów na wczasy. Także wielu Polaków spędza swoje urlopy w Madrycie, czy na słonecznych wybrzeżach Costa Brava. Wiele tanich linii lotniczych oferuje połączenia za kilkanaście złotych do ciekawych miejsc gorącej Hiszpanii. Ostatnio Ryanair ogłosił sprzedaż biletów lotniczych do Madrytu za 108 złotych, nie tylko na rozpoczęcie sezonu wiosennego, ale także na miesiące typowo wakacyjne, jakimi są lipiec i sierpień.

Dlatego pogłoski o 22 dniowym strajku hiszpańskich portów lotniczych budzi wielki niepokój nie tylko biur podróży, ale także samych pasażerów. Paraliż lotnisk dał się turystom we znaki niejednokrotnie w czasie zbyt ostrych opadów śniegu czy w czasie gromadzenia się pyłu wulkanicznego nad Islandią. Poza tym niedomaganie jednego z lotnisk, sprawia, ze pozostałe europejskie bazy lotnicze mają spowolniony ruch, muszą odwoływać loty, lub realizowane są ze znacznym opóźnieniem. Nocowanie w terminalach, lub dodatkowe koszty rezerwacji hotelu w pobliżu lotniska to niezbyt miły początek urlopu.

Niestety pewne utrudnienia grożą podróżnym przez planowaną serię strajków. Strajk ma odbyć się przeciwko prywatyzacji lotnisk w Hiszpanii. Protesty planuje się 20, 21, 24, 25 i 30 kwietnia, 2, 14, 15, 19 i 20 maja, 13 i 23 czerwca oraz 1, 2, 3, 4, 15 i 31 lipca oraz 1, 15, i 31 sierpnia. Dodatkowo związki zawodowe żądają zachowania przywilejów pracowniczych, a także pisemnej gwarancji zatrudnienia. Do zażegnania konfliktu ma się włączyć nawet Komisja Europejska. Przede wszystkim może to odstraszyć podróżnych, co szczególnie w czasie gorączki wakacyjnej znacznie wpłynęłoby na budżet Hiszpanii, która co roku notuje wielkie przychody płynące z turystyki. Hiszpanie co roku odwiedza przeszło 65 milionów turystów. Dzięki temu z wciąż rozwija się cała baza potrzeba do przyjęcia turystów. Co roku zwiększa się zaplecze restauracyjne i baza hoteli. Na najsłynniejszą walkę – Corridę przybywa około 35 milionów ludzi i jest to jedna z głównych i najlepiej opłacanych imprez w całym roku.

Szukaj podobnych stron w:  Katalog Stron Seo

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , , , , , ,

Wypowiedz się!