Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

egerWęgry słyną ze źródeł termalnych i doskonałego wina. Działa tu około 400 kąpielisk, a wiele z nich znajduje się w mieście Eger. Ogromną zaletą basenów jest to, że można w nich zażywać kąpieli przez cały rok. Najbardziej znane termy są położone niedaleko od miasta w Dolinie Wód Leczniczych. Eger ma także bardzo duże znaczenie historyczne, gdyż w XVI wieku miasto oparło się napadom Turków. Miasto słynie z barokowej zabudowy. W centrum stoi jeden z najpiękniejszych zabytków węgierskiego baroku- kościół minorytów pod wezwaniem świętego Antoniego z Padwy. Dla osób, które spędzają tutaj wczasy poleca się skosztowanie miejscowych trunków. Dla wczasowiczów z dziećmi poleca się odwiedzić muzeum marcepanu.

Inne atrakcje Węgier

Niedaleko od Egeru znajduje się Jezioro Cisański, nad którym wybudowano wielkie akwarium z wodą słodkowodną. Spacer podwodnym tunelem, z którego można obserwować pływające nad nami ryby, dostarcza ogromnych wrażeń. Każde miasto stara się przyciągnąć turystów różnymi atrakcjami. Kilka kilometrów od Egeru znajdują się wykute w skałach mieszkania. W środku zrekonstruowano tradycyjny wystrój wnętrz, dzięki czemu możemy zapoznać się z urokami dawnego życia.

Węgierska linia lotnicza

W stolicy kraju, Budapeszcie znajduje się główny hub linii wizz air. Przedstawiciel taniego latania oferuje naprawdę niskie ceny za bilety lotnicze. Bardzo szybko podbił rynek europejski, a także jest bardzo popularną linia w Polsce. Oferuje loty z wielu polskich portów lotniczych, a także jako jedna z nielicznych tanich linii stacjonuje na lotnisku Chopina w Warszawie. Wizz air oferuje przeloty krajowe, a także wiele połączeń z lotniskami europejskimi. W tym roku zwiększył znacznie ilość połączeń do Norwegii, szczególnie z lotniska w Gdańsku i Warszawie. Wizz air dopasowuje się do potrzeb klientów. Obecnie zmienił politykę bagażową, zarówno w bagażu rejestrowanym jak i podręcznym. Pasażerowie mogą zarezerwować większy bagaż podręczny, a w rejestrowanym mają opcję 23 lub 32 kilogramów. Wizz air planuje także zmienić kolorystykę samolotów i wprowadzić wiele udogodnień dla swoich klientów.

eger

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , ,

Wypowiedz się!