Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Tanie podróżeWszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna nie tylko marzeń, ale i sprytu. Nawet mając przysłowiową złotówkę w kieszeni możemy odbyć ciekawą podróż naszego życia, w dodatku podróż lotniczą i wcale nie będzie to podróż palcem po mapie.

Proste i tanie rozwiązania

Tanie podróże odbędziemy chwytając okazje, bo mimo zapowiadającym koniec ery taniego latania krążącym plotkom, wciąż ma się ona bardzo dobrze. Śledząc strony internetowe przewoźników i zapisując się do otrzymywania na naszą skrzynkę mailową newsletterów linii lotniczych, wcześniej czy później wyłowimy dla siebie atrakcyjną okazję odwiedzenia za złotówkę na przykład Wenecji. Może się zdarzyć, że nasz lot w tej cenie do tego włoskiego miasta na wodzie odbędziemy z innego kraju, i że będziemy musieli np. dostać się do Pragi. Ale to żaden problem, gdyż jeździ do niej, póki co również za złotówkę, Polski Bus. Taką ofertę z Pragi do Wenecji oferowały węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air.

Linie lotnicze kombinują, jak mogą

Wizz Air po upadku w 2012 r. linii lotniczych Malev, uruchomił atrakcyjne połączenia z Budapesztu i z Warszawy do tego węgierskiego miasta powrotny bilet lotniczy można było kupić już za 8 zł. Konkurujące z Wizz Airem irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair wkrótce potem uruchomiły z Krakowa do stolicy Węgier połączenie za 60 gr. Dziś już tych groszowych ofert w tamtym kierunku nie ma. Trafiają się za to regularnie tanie loty za 4 zł m.in. Sztokholmu Skavsta, Torp i Malmo. Trudniej w tak niskich stawkach jest polecieć do Paryża, Rzymu, Bolonii czy Bergamo. Jednak dostosowując się jedynie do terminów przewoźników, wcześniej czy później znajdziemy w tych kierunkach tanie bilety lotnicze w granicach 20-50 zł. Bądźmy też czujni w środy, bo polskie linie lotnicze LOT oferują regularne „Szalone środy”, w które do 300 zł dolecimy na każde główne lotnisko Europy i nie tylko.

Podniebny PKS

Tak zostały określone tanie linie lotnicze. Mimo, że żądają one dodatkowych opłat za bagaż i lądują daleko od miast, cieszą się ogromna popularnością, właśnie dlatego, że oferują tanie bilety lotnicze. Oczywiście ich samoloty nie należą do klasy biznes. Ale przecież nie o to nam chodzi, by przez krótki czas podróży, do dwóch, trzech godzin, oglądać filmy we własnym telewizyjnym monitorku czy żeby nas karmiono podczas lotu. Wsiąść możemy najedzeni i po lądowaniu w razie głodu znów się najeść. W podróżach tanimi liniami lotniczymi chodzi o to by było tanio i bezpiecznie, a nie luksusowo.

Cieszmy się i łapmy okazje

Jeszcze kilka lat temu mogliśmy marzyć o takich cenach na bilety lotnicze. Wizja ich była czystą abstrakcją. Wtedy, dokądkolwiek w Europie, latało się za minimum 1000 zł. Na szczęście marzenia się spełniają i nasze sny o tanim lataniu stały się faktem. Tymi, które urzeczywistniły nasze marzenia są tanie linie lotnicze ze swoimi tanimi biletami lotniczymi do atrakcyjnych miast Europy. Takich okazji nie wolno marnować i teraz to już wręcz trzeba podróżować!

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , , , ,

Wypowiedz się!