Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

BagażJuż teraz linie lotnicze mogą pobierać opłaty za nadany bagaż. Według hiszpańskich przepisów nie było to możliwe, jednak luksemburski trybunał orzekł, że jest to niezgodne z prawem. Według trybunały wielu przewoźników znacznie obniża ceny za bilet lotniczy, w którym zawarty jest sam lot, ewentualnie bagaż podręczny. Dzięki temu może pobierać dodatkowe opłaty za nadawany bagaż. Wielu pasażerów rezygnuje z nadania bagażu, aby maksymalnie obniżyć koszty przelotu. Trybunał uznał, że linie nie powinny pobierać opłat za bagaż podręczny. Musi jednak on być dostosowany do danych wymogów. Nie może przekraczać wagi i wielkości, która jest z góry ustalona i wynosi 10 kilogramów. Tanie linie lotnicze wprowadziły możliwość wyboru bagażu podręcznego. W liniach wizz air możemy wybrać mniejszy bagaż, w cenie biletu i większy, dodatkowo płatny. Ponadto w linii Ryanair możemy wziąć bagaż podręczny plus dodatkową torebkę.

Ostrożność z bagażem w tanich lotach

Regularne linie lotnicze oferują bagaż rejestrowany w cenie biletów. Natomiast w tanich liniach lotniczych, bagaż kupuje się dodatkowo. Tańsze koszty przelotu u przewoźników low cost mają jednak także swoje gorsze strony. Wizz air bardzo często bierze bagaże po czasie. Walizki przylatują parę dni po klientach. Bardzo często zdarza się tak w połączeniach do Norwegii. Linie informują pasażerów o tym w porcie lotniczym, dlatego nie ponoszą odpowiedzialności za opóźnienia. Pasażerom należy się odszkodowanie, tylko w momencie gdy ubezpieczą swój bagaż. Tanie linie lotnicze maksymalnie obniżają koszty, jednak bardzo często okazuje się, że nazwa tanie loty, są tanie tylko z nazwy. Jeżeli pasażerowie choćby minimalnie przekroczą wielkość bagażu muszą liczyć się ze spora nadpłatą. Dość duże koszty ponosi się także za nadawany bagaż dodatkowy jak rower czy sprzęt narciarski. Wizz air nie zabiera w ogóle zwierząt, natomiast norwegian pobiera spore opłaty.

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , ,

Wypowiedz się!