Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/rezerwuj.org.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Bondi BeachSydney jest jednym z najważniejszych ośrodków finansowych, gospodarczych czy kulturowych w Australii. Nowoczesna architektura i infrastruktura. Do tego przyjemny ciepły klimat. Wybierając się na urlop do Sydney, należy pamiętać, że w odróżnieniu do Europy, tam najcieplejszym miesiącem jest styczeń i luty, a najzimniejszy to lipiec. Najczęściej deszcz pada w marcu. Podróż do Sydney, to kilkanaście godzin spędzonych w chmurach. Na loty czarterowe raczej nie ma co liczyć, zbyt małe zapotrzebowanie wśród Polaków na wakacje w tym miejscu. Jest to w dużej mierze związane z kosztami. Do Sydney dolecimy z przesiadkami. Niemiecka Lufthansa i Singapore AirLines proponują lot przez Frankfurt i Singapur, czas podróży to blisko 27 godzin. Niemieckie linie lotnicze oferują również kurs przez Berlin i Abu Dhabi. Czas podróży około 26 godzin i 30 min. Cena za przelot w jedną stronę od 3000 zł. W biurach podróży tygodniowe wyjazdy kosztują nawet 8-10 tyś zł.

Oprócz opery, która swoją sławę zawdzięcza charakterystycznym białym żaglom, Sydney utożsamiane jest z windsurferami. To idealne miejsce na ziemi, prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych. Jedną z najpiękniejszych plaż jest Bondi Beach. Niewielki piaszczysty pas ciągnie się pomiędzy Coogee a Watsan Bay. Będąc w Sydney nie można pominąć takich widoków i przyjemności korzystania z czystych, australijskich wód. Plaża stanowi ulubione miejsce spotkań mieszkańców Sydney. Spędzają oni chętnie swój wolny czas z rodziną i przyjaciółmi na plaży, robiąc pikniki. Każda ze stron plaży otoczona jest urwistymi klifami, co dodaje jej niesamowitości. Plaża ma swoją historię, sięgającą drugiej połowy XIX wieku, warto ją poznać, by panujące na niej zwyczaje nikogo nie zdziwiły. Długość plaży to około kilometr, jej rozmiar i wygląd najlepiej zaobserwować, wspinając się na okoliczne skałki.

Bondi BeachJednym z popularniejszych sportów wodnych uprawianych w tym miejscu, jest windsurfing. W okolicy umiejscowione wypożyczalnie desek, każdy może skorzystać z przyjemności surfowania. Często padają pytania o możliwość kąpieli i rekiny, które mieszkają w wodach australijskich. Aby spokojnie się kąpać należy najpierw dojrzeć żółte i czerwone chorągiewki, które określają miejsca bezpieczne, pod względem głębokości oraz możliwości podpłynięcia rekinów. Mimo, iż rzadko to się zdarza, to jednak stosowane są zabezpieczenia w postaci siatek. Odstraszają, gdyby jednak któryś chciał się zbliżyć. Korzystając z kąpieli na Bondi Beach, przy odrobinie szczęścia można zobaczyć na horyzoncie wieloryby oraz delfiny. Wybierając się w okresie Świąt Bożego Narodzenia, na plaży spotkamy piknikujących pod dmuchanymi, choinkami.

W Sydney jest mnóstwo pięknych miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu. Na Bonde Beach znajdziemy spokój, relaks i piękne, niezapomniane widoki. Gdy w Polsce, w styczniu, będzie minusowa temperatura, tam wygrzejemy się przy pełnym, ciepłym słońcu, chłodząc rozgrzane ciało w przyjemnej, przejrzystej wodzie.

Autor: Tomasz Kamiński Google+ Tomasz Kamiński

Tagi: , , , , , ,

Wypowiedz się!